Kolejová důlní doprava

Provádíme servisní činnosti v oblasti důlní kolejové dopravy. Jedná se zejména o:

  • projektování, přípravu a výstavbu důlních, popř. polních úzkokolejných tratí, zejména o typizovaných rozchodech 450, 600 a 750 mm s použitím kolejnic S50 – S93. Provádíme jak výstavbu nových tratí, tak opravy již stávajících. Dodáváme také tzv. „drobné kolejivo“ (kolejové spojky, spojovací materiál, přídržné podložky, atd.) a pražce, převážně vlastní výroby.

 

  • opravy a modernizace důlních akumulátorových lokomotiv. Provádíme opravy a modernizace elektrického vybavení lokomotiv, zejména náhrady starších řídících jednotek, založených na odporníkových sestavách, jednotkami elektronickými. Tyto moderní řídící jednotky umožňují lepší využití energie akumulátorů a snižují náklady na opravy trakčních motorů. Umožňují také použití levnějších a lehčích, tzv. staničních akumulátorů. Tím také odpadá riziko vzniku výbušné atmosféry v důlních remízách při nabíjení. Standardem je integrace nabíječe akumulátorů přímo do lokomotivy, čímž je umožněno její nabíjení na libovolném místě, kde je k dispozici el. energie.

 

  • přerozchodování některých typů důlních vozů a mechanismů. Jedná se o přizpůsobení podvozků některých typů vozů na požadovaný rozchod kolejových tratí.

 

  • dodávky výkonných LED reflektorů pro kolejová vozidla. Jedná se o kompaktní nerezové LED reflektory.

 

Pro více informací nás prosím kontaktujte na našem emailu: rudnedoly@seznam.cz

Komentáře jsou uzavřeny.